Kes on proff ja kes on lihtsurelik?

 Professionaali ette kujutades ilmub minu silme ette inimene, keda tegevusalal alustaja näeb enda jaoks ideaalse mentorina. See inimene on austatud oma alal, oskab su küsimustele põgusalt ja arusaadavalt vastata ning erialaseid termineid või metoodikat lahti seletada ka inimestele, kes sellega otseselt seotud ei ole. Võrreldes tavalise töölisega usaldatakse ja hinnatakse professionaali tehtud tööd laitmatu kvaliteedi ja töökindluse pärast. Professionaal paneb kõikidele i-dele täpid ja ei lõika nurki. 

Ilmselt kentsaka paralleeli võib tuua käekelladega. Kui mõelda, mis on peale materjalide vahet 500 eurosel ja 20000 eurosel käekellal, siis tihtipeale lihtsale inimesele ei pruugi mingit vahet olla. Aega ju näitab samamoodi, kellad on mõlemad ilusad ning enamjaolt võrdväärselt töökindlad. 20000 eurose kella taga on aga pühendatud märkimisväärselt palju vaeva viimistlemisele ning detailidele. Kellal on juures oma kindel omapära näiteks mehhanismi näol, ja kellaga kaasnev bränd demonstreerib aastate pikkust tööd ja usaldatud kvaliteeti ja tulemust. 

Juhtusin eelmisel suvel vaatama tarkvaramaailma tinker-tailor-soldier-spy George Hotz-i tutvustust programeerimise kohta, ning üks repliik jäi sellest videost kripeldama, milleks oli "Software Engineering is trash, its just translating business requirements into React code.". Läbi jooksis ka arvamus, et valdav enamus nendest programmeerijatest ei mõista, kuidas nende arvuti töötab. Võib-olla mõnel määral äärmuslik vaade, kuid sellest tulenevalt väidaks, et IT maailma professionaal mõistab valdavat enamust olemasolevast ning suudab omal alal teadmiste piiri kasvõi grammi võrragi edasi nihutada. Luua või avastada midagi uut ja enneolematut. 

Allikad:

George Hotz programmeerimisest - https://www.youtube.com/watch?v=N2bXEUSAiTI

Comments

Popular posts from this blog

IT-turvarisk: inimene

Huvitav tugilahendus: AbleNet TrackerPro

Inteli eetikakoodeks