Huvitav tugilahendus: AbleNet TrackerPro

Uurisin materjalis kirjeldatud vahendeid ja kõige enam muljet avaldas mulle TrackerPro. Tundub äärmiselt nutikas lahendus inimestele, kellel liikumine või käte liigutamine on mingil põhjusel väga piiratud. TrackerPro abiga on võimalik pea liigutamisega kursorit juhtida. 

Peale vaadates tundub TrackerPro kasutamise protsess olevat ka selline, mida kasutaja saab aja jooksul enda jaoks täiustada ja seeläbi oma arvuti kasutuskogemust kiiruse aspektist märkimisväärselt parandada. Toote kasulikkust ja reaalset potensiaali saab paremini hinnata muidugi inimene, kellel seda igapäeva toiminguteks vaja on. TrackerPro 2 on kasutatav ka iPad-idel ja iPhonedel. 

Teisest küljest on tegemist suhteliselt kalli vahendiga - $994.95 hinnasildiga ei pruugi igal inimesel selle soetamine võimalik olla. Kui tegemist nii kalli vahendiga, siis selle soetamiseks võiks kindlasti riik suuremal määral tuge pakkuda. Aktiivselt tuleks tööd teha selle nimel, et kõik, kellel neid vahendeid vaja on, oleks nendest teadlikud ning samuti peaks nende soetamine olema taskukohane.

Eksisteerib ka alternatiive. Windowsi jaoks on olemas näiteks tasuta tarkvara CameraMouse. Positiivse sammu on taas astunud ka Apple: MacOS Catalinast saati toetatakse sarnast funktsionaalsust operatsioonisüsteemi tasemel. Siin kohal tuleb märkida, et kuigi Apple arvutid on sarnaselt kallid, on ka loengumaterjalides välja toodud, et out-of-the-box funktsionaalsuselt on ta piiratud võimalustega inimestele kõige etem valik ja ilmselt annab see lisa omakorda juurde.

Kokkuvõttes oli käesoleva nädala teema oli väga silmiavav. Tõi väga hästi välja selle, mida peab üks tarkvaraarendaja üldkasutatava toote loomisel silmas pidama - kõik võiksid saada seda kasutada. Kui mitte kohe, siis aja jooksul. 


Comments

Popular posts from this blog

IT-turvarisk: inimene

Inteli eetikakoodeks